?

Log in

No account? Create an account
VJ [entries|archive|friends|userinfo]
VJ

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[грудень. 12-е, 2015|09:15 am]
VJ
На момент зміни влади в кінці лютого 2014 року "нова влада" отримала від попередньої:

- 25 000 прокурорів різного рівня.

- 130 000 військовослужбовців різного рангу.

- 240 000 співробітників МВС різного рангу, які носять погони (ще 80 000 обслуговуючого персоналу не буду рахувати), в тому числі близько 10 000 співробітників спецпідрозділів МВС, які тренувались державою на виконання небезпечних завдань - усіх цих соколів, титанів, грифонів та інших гучних назв.

- 20 000 співробітників СБУ

Нікого не забув? Воєнізовані частини типу залізничників та МНС не буду рахувати.

Разом - більше 400 000 людей, які отримували свою зарплатню за те, щоб тримати зброю в руках і цією зброєю захищати народ і державу.

Що нам досі твердить влада щодо Криму, який майже місяць захоплювався і охоронявся кількома десятками терористів?

Що їй не було кого туди відправити. Що всі наявні у неї в руках 400 000 осіб або відмовились би виконувати наказ, або втекли б, або ще щось. Що влада не змогла знайти людей для операції по звільненню захопленого десятком колишніх "беркутів" Перекопу і захопленого кількома десятками терористів ВР Криму. Хоча будь який нормальний керівник держави зустрівшись з ситуацією тотальної невпевненості в силових органах сформував би підрозділ за принципом "йдеш виконувати будь-який наказ, або клади заяву про звільнення на стіл" і відправив його на звільнення захопленої території - хай би цей підрозділ складався б з одних генералів. Не було нічого подібного.

Тобто або на березень 2014 року за твердженням влади ми мали 400 000 силовиків-зрадників, або досі ми маємо брехунів і зрадників при владі, або, найімовірніше, ми мали 400 000 силовиків-зрадників, які вступили у взаємовигідну змову з брехунами, що опинились при владі.

Чи була якась тотальна чистка цих силовиків цією владою з повним звільненням і набиранням нових кадрів? Чи хтось повністю розігнав стару прокуратуру та СБУ, щоб набрати з вулиці нові кадри?

Ні, не було. Трохи скоротили МВС і назвали це реформою, набравши туди кількадесят тисяч людей під те ж саме старе керівництво. Всі інші лишились на своїх місцях, хіба що трохи перетасували вище керівництво.

Тепер ця сама влада твердить, що ці самі силовики "чесно виконують свій обов'язок" і "борються з тероризмом", "ловлять сепаратистів" і взагалі янголятка з крильцями.

Хтось серйозно в це вірить? Я - ні. У мене проти такого протестує вся моя логіка, скільки її є.

Але якщо висновок правильний і ми, як і в березні 2014 року, маємо щитом від Росії кількасот тисяч силовиків-потенційних зрадників і брехунів при владі - то ви мене вибачте, але я не можу ані вірити їх повідомленням про "боротьбу з тероризмом", ані бути хоч скількись упевненим, що я маю хоч якийсь захист від Росії.

Я, як громадянин, маю ту саму гнилу янучарську прокуратуру й СБУ.

Я маю трохи підчищений рядовий склад МВС, тому можу мати невелику упевненість щодо дрібних злочинів, але категорично відмовляюсь бути упевнений в чомусь більшому - бо генерали від МВС сидять всі ті самі.

Я маю армію - в якій більш упевнений, бо там кількадесят тисяч людей, що вже ризикують своїм життям, і ще кількадесят - які готові на це. При цьому я абсолютно свідомий того, що там не всі патріоти, не всі герої і до того ж не всі професіонали, бо абсолютну більшість мобілізували з цілком громадянських посад. Тому я можу бути упевнений в тому, що ця більшість армії готова героїчно загинути на фронті, але чи зможе вона зупинити більш-менш пристойну атаку я не впевнений з двох причин - по-перше на її чолі сидять всі ті самі генерали, що й при Януковичі, Дебальцевому та Іловайську, по-друге її склад непрофесійний, бо це мобілізовані цивільні, яких нашвидкоруч навчили воювати в лобових зіткненнях.

Одна ремарка - найелітнішою частиною США є SEAL, "морські котики". Можете самі почитати, що там за підготовка - виховують справжніх демонів війни. Повний цикл підготовки елітних воїнів складає... два роки. У нас два роки зміні влади буде через три місяці - тобто вже за три місяці ми б могли мати елітні підрозділи бійців, в професіоналізмі яких можна було б мати упевненість. Маємо? Ні. Тому в армії я не впевнений. В героїчній її смерті - так, в перемозі - ні.

Оце й вся моя точка зору на останні події з "силовиками" в Україні зараз та в недалекому її майбутньому.
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: holydiver_777
2015-12-12 07:52 am (UTC)
Нікого не забув?
================
Забув. Випускники військових та прирівнених до них спеціалізованих військових закладів, яких навчали за кошти платників податків, а потім вони ні дня не пропрацюваши за фахом йшли в бізнес... Яка кількість таких?
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-12 08:25 am (UTC)
там вже мабуть до мільйона дійде
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: holydiver_777
2015-12-12 08:37 am (UTC)
Отож. Це про питання контрактної армії.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-12 07:53 pm (UTC)
Я не турчинофіл, але гадаю, що при спротиві у Криму тими силами, що були в Україні, і з тією ситуацією, що була в країні, зараз би все було б на багато гірше. Я не впевнений...
Мабуть би на лівому березі Дніпра на пляжу купалися буряти.
(Відповісти) (Thread)
From: o_teren
2015-12-12 08:14 pm (UTC)
Підтримую.
Колись Єгор Гайдар про подібне писав: наче й військ мільйони, й поліція, і купа всяких чиновників, але раптом все перестає працювати і навіть роту солдат не можна нашкребти аби затикнути якусь критичну дірку.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-12 09:46 pm (UTC)
===зараз би все було б на багато гірше.

Не було б

===на лівому березі Дніпра на пляжу купалися буряти.

Якби їм було потрібно - вони б вже там купались. Але їм не потрібно - бо Росія чудово розуміє, що ціна за пряму масштабну агресію буде для неї непосильною.
Тому вона вирішила нас, мов ту жабу, повільно зварити. А ми застрибнули до глечика і варимось. Самі і добровільно.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-12 09:56 pm (UTC)
Вона (Росія) вариться в глечику, що стоїть поряд. А на рахунок Вашого варіанту - миттєвої відсічі агресору - то в них, думаю, на цей випадок був план дій... адже це перший крок. Це зараз вони на ходу все коригують...
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-12 10:13 pm (UTC)
===Вона (Росія) вариться в глечику, що стоїть поряд.

Не смішіть.

===в них, думаю, на цей випадок був план дій..

Не було.
Це зайвий раз доводить те, що на Донбас перших два місяці перлись тільки добровольці-кізячки типу Гіркіна, що було неочікуваним навіть для ФСБ.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-13 07:03 pm (UTC)
===Вона (Росія) вариться в глечику, що стоїть поряд.

Може я й переборщив з глечиком, але в них теж є, на мою думку, проблеми з економікою, хоч і менші за наші в рази.

==два місяці перлись тільки добровольці-кізячки

Це не є показником того, що вони не готувались. Звідки Ви знаєте, що це неочікувано для ФСБ?
Армія РФ була на східному кордоні України ще до захоплення Криму, що їм заважало зайти замість кізячків?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-13 07:30 pm (UTC)
У них проблеми з економікою - так.
А у нас проблем нема - бо нема економіки. Нуль. Дефолт був три місяці тому, ЗВР порожні, борги майже дорівнюють ВВП. Тож вся наша економіка закінчилась ще влітку цього року.

===що їм заважало зайти замість кізячків?

Те саме, що заважає й зараз - результат повномасштабної агресії, який доведеться тягнути понад свої сили: як посилені міжнародні санкції, так і партизанський опір на окупованій території, а також втрата останньої агентури, яка зараз сидить на вищих щаблях нашої влади і яку українці повісять на деревах вздовж Інститутської щойно піде повномасштабна війна.

Зараз вони контролюють обидва боки фронту, при повномасштабному втручанні втратять контроль над обома.

Так само було й тоді - незважаючи на погрози на вторгнення вони б не пішли, якби відразу отримали по зубам. А раз не отримали - то потрібно було бути йолопом, щоб не відхапати стільки, скільки вдасться.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-13 08:39 pm (UTC)
І пішов би відвойовувати Крим Правий сектор з палками з цвяхами на кінці.

Яскравий приклад- Грузія. Вони дали миттєву відсіч - і все одно втратили територію. хутін - це той гравець, який не пожаліє своїх солдатів для досягнення цілей. Тому думати, що отримавши по зубах, вони б злякалися... я вважаю, помилково.
У світі використовувались різні тактики ведення з агресором. Так, наприклад, Франція, не чинила опору Гітлеру. Інші країни чинили. Результат майже однаковий, тільки там, де чинили опір- більше втрат, хоча люди, які залишаються в живих, мають більше честі і самоповаги... ніж як зараз у нас із Кримом.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-13 08:51 pm (UTC)
===І пішов би відвойовувати Крим Правий сектор з палками з цвяхами на кінці

Ще раз питаю - де 400 000 дармоїдів з погонами пропали з розрахунку?

===Яскравий приклад- Грузія

Це не приклад - там була російська база з міжнародним мандатом, плюс Грузія - це лише Київська область з Києвом за розмірами та населенням. Не плутайте з Україною, де населення лише втричі менше, ніж в Росії.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-13 09:06 pm (UTC)
400 000 дармоїдів... які останній раз стріляли хто зна коли, і то 95% з яких дизертирувала б (ІМХО). МВС - деморалізовані розгонами Майданів по всій Україні. ЗСУ зайняті ремонтами дач прапорщиків і офіцерів. Яка війна? Та ще з росією...

Ви думаєте в хутіна не було плану дій на випадок нашої відсічі? Ви його недооцінюєте. Це треба бути ідіотом, щоб на першому кроці обламатися. Хоча я тільки повторююся... Ви не хочете чути.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-13 09:24 pm (UTC)
=== і то 95% з яких дизертирувала б

В такому разі де 400 000 звільнених з ганьбою зі служби і відданих під суд за порушення наказу?

===Це треба бути ідіотом, щоб на першому кроці обламатися

Свого часу Росія вже обламувалась і не раз.
Робити з себе "пораженця" - це прямий шлях до рабства. Бо якщо "зараз не воюємо" - то якого біса хтось розраховує, що будемо потім воювати?

===Ви не хочете чути.

Це Ви не хочете бачити, куди веде дорога, якою нас ведуть.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-15 06:45 pm (UTC)
=== і то 95% з яких дизертирувала б

Турчинов казав, що 6 тис. силовиків були згодні тоді повертати Крим. У Криму тоді було 18 тис. рос. солдат.

==Робити з себе "пораженця" - це прямий шлях до рабства.

Українці зробили з себе пораженця, коли замість Тягнибока вибрали Порошенка.

==Це Ви не хочете бачити, куди веде дорога, якою нас ведуть.

Розкажіть куди нас ведуть? Я дійсно не знаю.

І ще одне: Ви не згодні з твердженням "краще поганий мир, ніж хороша війна"?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-15 06:51 pm (UTC)
===6 тис. силовиків були згодні тоді повертати Крим

Чому тоді не звільнені з ганьбою інші 394 тисячі?
Де трибунали і заповнені дезертирами в'язниці?

===Ви не згодні з твердженням "краще поганий мир, ніж
===хороша війна"?

А у нас вже є мир? Ви коли останній раз дізнавались інформацію з передової?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-15 07:28 pm (UTC)
==Чому тоді не звільнені з ганьбою інші 394 тисячі?

Це дуже "мудре" рішення - посадити за грати 394 тис. солдат і міліціонерів під час державного перевороту...
Я ще розумію, якби це Ярош став ВО президента, а не Турчнов.
І Ви так і не відповіли: з 6 тис. солдат треба було йти повертати Крим чи ні?

==А у нас вже є мир?

Так. У нас є відносний мир. В порівнянні з тим, як щодня по 50-100 наших солдат гинуло.

"Розкажіть куди нас ведуть? Я дійсно не знаю."
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-15 09:37 pm (UTC)
===посадити за грати 394 тис. солдат і міліціонерів

Значно мудріше, ніж лишити при владі і зброї 394 тисячі потенційних зрадників і злочинців.

===з 6 тис. солдат треба було йти повертати Крим чи ні?

безсумнівно треба

===У нас є відносний мир.

Цікаве формулювання - "відносний мир". Правда навряд чи його підтримають родичі загиблих, які щодня отримують трупи.

===В порівнянні з тим, як щодня по 50-100 наших солдат гинуло.

Це війна. На ній гинуть люди задля досягнення певних цілей. Альтернатива тому є тільки одна - підписувати акт капітуляції і здаватися на умовах супротивника. Що ми й зробили в Мінську, але якось так криво, що умови виконуємо, а людей наших далі вбивають.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: magner58
2015-12-16 11:06 am (UTC)
"лишити при владі і зброї"

А посадили би вони себе самі чи як?

"безсумнівно треба"

Безсумнівно, ага. Воно із дивану усі рішення безальтернативні та безсумнівні. У вас мабуть вичерпний досвід спілкування із силовиками на материку і в Криму першої половини 2014.

"щодня отримують трупи"

А я вже думав навіть до найнеадекватніших зрадофілів дійшла різниця між миром і перемир'ям.

"Це війна. На ній гинуть люди задля досягнення певних цілей"

Брехня. Війна не ведеться виключно для досягнення чогось суто воєнними засобами.

"Що ми й зробили в Мінську"

У Мінську просто призупинили ведення бойових дій в зручний для РФ час і спосіб.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-16 12:00 pm (UTC)
===А посадили би вони себе самі чи як?

Садили б ті, що не відмовились виконувати наказ. І я не вірю, що це лише 6000 - це більше схоже на брехню влади, щоб виправдати свою злочинну бездіяльність перед лицем агресії.

===із дивану

Ви зі мною на ньому разом сиділи, чи як?

===спілкування із силовиками на материку і в Криму

Силовики на материку і в Криму нікого не цікавлять і тоді цікавити не повинні були. Як це було в 1994 році, коли аналогічну ситуацію Кучма придушив за кілька днів.

===різниця між миром і перемир'ям.

У нас нема ні того, ні іншого.

===Війна не ведеться виключно для досягнення чогось
===суто воєнними засобами

Прикольно. Мабуть для розваги, ге?

===У Мінську просто призупинили ведення бойових дій

Та невже? А Дебальцево саме втекло?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-16 07:29 pm (UTC)

:

===з 6 тис. солдат треба було йти повертати Крим чи ні?

6 тисяч проти 18 тисяч. Вбили по 6 тисяч з обох сторін, що далі?

===посадити за грати 394 тис. солдат і міліціонерів

В нас тюрми не розраховані на таку кількість.

===У нас є відносний мир.

Родичі не підтримають, але чого тоді немає Майдану з вимогою продовжити бойові дії? Значить більшість не хоче бойових дій?

===В порівнянні з тим, як щодня по 50-100 наших солдат гинуло.

Людей наших вбивають так само як і супротивників.
(Відповісти) (Parent) (Thread)