VJ (vjn) wrote,
VJ
vjn

На момент зміни влади в кінці лютого 2014 року "нова влада" отримала від попередньої:

- 25 000 прокурорів різного рівня.

- 130 000 військовослужбовців різного рангу.

- 240 000 співробітників МВС різного рангу, які носять погони (ще 80 000 обслуговуючого персоналу не буду рахувати), в тому числі близько 10 000 співробітників спецпідрозділів МВС, які тренувались державою на виконання небезпечних завдань - усіх цих соколів, титанів, грифонів та інших гучних назв.

- 20 000 співробітників СБУ

Нікого не забув? Воєнізовані частини типу залізничників та МНС не буду рахувати.

Разом - більше 400 000 людей, які отримували свою зарплатню за те, щоб тримати зброю в руках і цією зброєю захищати народ і державу.

Що нам досі твердить влада щодо Криму, який майже місяць захоплювався і охоронявся кількома десятками терористів?

Що їй не було кого туди відправити. Що всі наявні у неї в руках 400 000 осіб або відмовились би виконувати наказ, або втекли б, або ще щось. Що влада не змогла знайти людей для операції по звільненню захопленого десятком колишніх "беркутів" Перекопу і захопленого кількома десятками терористів ВР Криму. Хоча будь який нормальний керівник держави зустрівшись з ситуацією тотальної невпевненості в силових органах сформував би підрозділ за принципом "йдеш виконувати будь-який наказ, або клади заяву про звільнення на стіл" і відправив його на звільнення захопленої території - хай би цей підрозділ складався б з одних генералів. Не було нічого подібного.

Тобто або на березень 2014 року за твердженням влади ми мали 400 000 силовиків-зрадників, або досі ми маємо брехунів і зрадників при владі, або, найімовірніше, ми мали 400 000 силовиків-зрадників, які вступили у взаємовигідну змову з брехунами, що опинились при владі.

Чи була якась тотальна чистка цих силовиків цією владою з повним звільненням і набиранням нових кадрів? Чи хтось повністю розігнав стару прокуратуру та СБУ, щоб набрати з вулиці нові кадри?

Ні, не було. Трохи скоротили МВС і назвали це реформою, набравши туди кількадесят тисяч людей під те ж саме старе керівництво. Всі інші лишились на своїх місцях, хіба що трохи перетасували вище керівництво.

Тепер ця сама влада твердить, що ці самі силовики "чесно виконують свій обов'язок" і "борються з тероризмом", "ловлять сепаратистів" і взагалі янголятка з крильцями.

Хтось серйозно в це вірить? Я - ні. У мене проти такого протестує вся моя логіка, скільки її є.

Але якщо висновок правильний і ми, як і в березні 2014 року, маємо щитом від Росії кількасот тисяч силовиків-потенційних зрадників і брехунів при владі - то ви мене вибачте, але я не можу ані вірити їх повідомленням про "боротьбу з тероризмом", ані бути хоч скількись упевненим, що я маю хоч якийсь захист від Росії.

Я, як громадянин, маю ту саму гнилу янучарську прокуратуру й СБУ.

Я маю трохи підчищений рядовий склад МВС, тому можу мати невелику упевненість щодо дрібних злочинів, але категорично відмовляюсь бути упевнений в чомусь більшому - бо генерали від МВС сидять всі ті самі.

Я маю армію - в якій більш упевнений, бо там кількадесят тисяч людей, що вже ризикують своїм життям, і ще кількадесят - які готові на це. При цьому я абсолютно свідомий того, що там не всі патріоти, не всі герої і до того ж не всі професіонали, бо абсолютну більшість мобілізували з цілком громадянських посад. Тому я можу бути упевнений в тому, що ця більшість армії готова героїчно загинути на фронті, але чи зможе вона зупинити більш-менш пристойну атаку я не впевнений з двох причин - по-перше на її чолі сидять всі ті самі генерали, що й при Януковичі, Дебальцевому та Іловайську, по-друге її склад непрофесійний, бо це мобілізовані цивільні, яких нашвидкоруч навчили воювати в лобових зіткненнях.

Одна ремарка - найелітнішою частиною США є SEAL, "морські котики". Можете самі почитати, що там за підготовка - виховують справжніх демонів війни. Повний цикл підготовки елітних воїнів складає... два роки. У нас два роки зміні влади буде через три місяці - тобто вже за три місяці ми б могли мати елітні підрозділи бійців, в професіоналізмі яких можна було б мати упевненість. Маємо? Ні. Тому в армії я не впевнений. В героїчній її смерті - так, в перемозі - ні.

Оце й вся моя точка зору на останні події з "силовиками" в Україні зараз та в недалекому її майбутньому.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 21 comments