?

Log in

No account? Create an account
VJ [entries|archive|friends|userinfo]
VJ

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[грудень. 12-е, 2015|09:15 am]
VJ
На момент зміни влади в кінці лютого 2014 року "нова влада" отримала від попередньої:

- 25 000 прокурорів різного рівня.

- 130 000 військовослужбовців різного рангу.

- 240 000 співробітників МВС різного рангу, які носять погони (ще 80 000 обслуговуючого персоналу не буду рахувати), в тому числі близько 10 000 співробітників спецпідрозділів МВС, які тренувались державою на виконання небезпечних завдань - усіх цих соколів, титанів, грифонів та інших гучних назв.

- 20 000 співробітників СБУ

Нікого не забув? Воєнізовані частини типу залізничників та МНС не буду рахувати.

Разом - більше 400 000 людей, які отримували свою зарплатню за те, щоб тримати зброю в руках і цією зброєю захищати народ і державу.

Що нам досі твердить влада щодо Криму, який майже місяць захоплювався і охоронявся кількома десятками терористів?

Що їй не було кого туди відправити. Що всі наявні у неї в руках 400 000 осіб або відмовились би виконувати наказ, або втекли б, або ще щось. Що влада не змогла знайти людей для операції по звільненню захопленого десятком колишніх "беркутів" Перекопу і захопленого кількома десятками терористів ВР Криму. Хоча будь який нормальний керівник держави зустрівшись з ситуацією тотальної невпевненості в силових органах сформував би підрозділ за принципом "йдеш виконувати будь-який наказ, або клади заяву про звільнення на стіл" і відправив його на звільнення захопленої території - хай би цей підрозділ складався б з одних генералів. Не було нічого подібного.

Тобто або на березень 2014 року за твердженням влади ми мали 400 000 силовиків-зрадників, або досі ми маємо брехунів і зрадників при владі, або, найімовірніше, ми мали 400 000 силовиків-зрадників, які вступили у взаємовигідну змову з брехунами, що опинились при владі.

Чи була якась тотальна чистка цих силовиків цією владою з повним звільненням і набиранням нових кадрів? Чи хтось повністю розігнав стару прокуратуру та СБУ, щоб набрати з вулиці нові кадри?

Ні, не було. Трохи скоротили МВС і назвали це реформою, набравши туди кількадесят тисяч людей під те ж саме старе керівництво. Всі інші лишились на своїх місцях, хіба що трохи перетасували вище керівництво.

Тепер ця сама влада твердить, що ці самі силовики "чесно виконують свій обов'язок" і "борються з тероризмом", "ловлять сепаратистів" і взагалі янголятка з крильцями.

Хтось серйозно в це вірить? Я - ні. У мене проти такого протестує вся моя логіка, скільки її є.

Але якщо висновок правильний і ми, як і в березні 2014 року, маємо щитом від Росії кількасот тисяч силовиків-потенційних зрадників і брехунів при владі - то ви мене вибачте, але я не можу ані вірити їх повідомленням про "боротьбу з тероризмом", ані бути хоч скількись упевненим, що я маю хоч якийсь захист від Росії.

Я, як громадянин, маю ту саму гнилу янучарську прокуратуру й СБУ.

Я маю трохи підчищений рядовий склад МВС, тому можу мати невелику упевненість щодо дрібних злочинів, але категорично відмовляюсь бути упевнений в чомусь більшому - бо генерали від МВС сидять всі ті самі.

Я маю армію - в якій більш упевнений, бо там кількадесят тисяч людей, що вже ризикують своїм життям, і ще кількадесят - які готові на це. При цьому я абсолютно свідомий того, що там не всі патріоти, не всі герої і до того ж не всі професіонали, бо абсолютну більшість мобілізували з цілком громадянських посад. Тому я можу бути упевнений в тому, що ця більшість армії готова героїчно загинути на фронті, але чи зможе вона зупинити більш-менш пристойну атаку я не впевнений з двох причин - по-перше на її чолі сидять всі ті самі генерали, що й при Януковичі, Дебальцевому та Іловайську, по-друге її склад непрофесійний, бо це мобілізовані цивільні, яких нашвидкоруч навчили воювати в лобових зіткненнях.

Одна ремарка - найелітнішою частиною США є SEAL, "морські котики". Можете самі почитати, що там за підготовка - виховують справжніх демонів війни. Повний цикл підготовки елітних воїнів складає... два роки. У нас два роки зміні влади буде через три місяці - тобто вже за три місяці ми б могли мати елітні підрозділи бійців, в професіоналізмі яких можна було б мати упевненість. Маємо? Ні. Тому в армії я не впевнений. В героїчній її смерті - так, в перемозі - ні.

Оце й вся моя точка зору на останні події з "силовиками" в Україні зараз та в недалекому її майбутньому.
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: vjn
2015-12-15 09:37 pm (UTC)
===посадити за грати 394 тис. солдат і міліціонерів

Значно мудріше, ніж лишити при владі і зброї 394 тисячі потенційних зрадників і злочинців.

===з 6 тис. солдат треба було йти повертати Крим чи ні?

безсумнівно треба

===У нас є відносний мир.

Цікаве формулювання - "відносний мир". Правда навряд чи його підтримають родичі загиблих, які щодня отримують трупи.

===В порівнянні з тим, як щодня по 50-100 наших солдат гинуло.

Це війна. На ній гинуть люди задля досягнення певних цілей. Альтернатива тому є тільки одна - підписувати акт капітуляції і здаватися на умовах супротивника. Що ми й зробили в Мінську, але якось так криво, що умови виконуємо, а людей наших далі вбивають.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: magner58
2015-12-16 11:06 am (UTC)
"лишити при владі і зброї"

А посадили би вони себе самі чи як?

"безсумнівно треба"

Безсумнівно, ага. Воно із дивану усі рішення безальтернативні та безсумнівні. У вас мабуть вичерпний досвід спілкування із силовиками на материку і в Криму першої половини 2014.

"щодня отримують трупи"

А я вже думав навіть до найнеадекватніших зрадофілів дійшла різниця між миром і перемир'ям.

"Це війна. На ній гинуть люди задля досягнення певних цілей"

Брехня. Війна не ведеться виключно для досягнення чогось суто воєнними засобами.

"Що ми й зробили в Мінську"

У Мінську просто призупинили ведення бойових дій в зручний для РФ час і спосіб.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: vjn
2015-12-16 12:00 pm (UTC)
===А посадили би вони себе самі чи як?

Садили б ті, що не відмовились виконувати наказ. І я не вірю, що це лише 6000 - це більше схоже на брехню влади, щоб виправдати свою злочинну бездіяльність перед лицем агресії.

===із дивану

Ви зі мною на ньому разом сиділи, чи як?

===спілкування із силовиками на материку і в Криму

Силовики на материку і в Криму нікого не цікавлять і тоді цікавити не повинні були. Як це було в 1994 році, коли аналогічну ситуацію Кучма придушив за кілька днів.

===різниця між миром і перемир'ям.

У нас нема ні того, ні іншого.

===Війна не ведеться виключно для досягнення чогось
===суто воєнними засобами

Прикольно. Мабуть для розваги, ге?

===У Мінську просто призупинили ведення бойових дій

Та невже? А Дебальцево саме втекло?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jadoc_88
2015-12-16 07:29 pm (UTC)

:

===з 6 тис. солдат треба було йти повертати Крим чи ні?

6 тисяч проти 18 тисяч. Вбили по 6 тисяч з обох сторін, що далі?

===посадити за грати 394 тис. солдат і міліціонерів

В нас тюрми не розраховані на таку кількість.

===У нас є відносний мир.

Родичі не підтримають, але чого тоді немає Майдану з вимогою продовжити бойові дії? Значить більшість не хоче бойових дій?

===В порівнянні з тим, як щодня по 50-100 наших солдат гинуло.

Людей наших вбивають так само як і супротивників.
(Відповісти) (Parent) (Thread)